اریک کانتونا کیست؟ + اینستاگرام اریک کانتونا

این پست درباره بیوگرافی اریک کانتونا Eric Cantona است. اریک دانیل پیر کانتونا متولد 24 مه 1966، پاریس فوتبالیست، بازیگر و کارگردان اهل فرانسه است. وی از اسطوره‌ های فوتبال جهان و باشگاه منچستر یونایتد به‌ شمار می‌ آید و به اریک کانتونا لقب پادشاه داده شده‌ است. کانتونا در فصل 1993 نامزد کسب جایزه توپ طلا گردید و در سال 2021 به تالار مشاهیر پریمیرلیگ افزوده شد. با ادامه این پست با سایت همراه باشید.

اریک کانتونا کیست؟

اریک کانتونا کیست؟

اریک کانتونا فوتبال حرفه‌ ای خود را خیلی سریع آغاز کرد، اریک کانتونا در سن 17  سالگی به باشگاه اوسر پیوست. اریک کانتونا مدت 2 سال را در این باشگاه سپری نمود و پس از آن به باشگاه مارتی گوئس پیوست. اریک کانتونا پس از بازی خوب در این دو باشگاه به تیم ملی زیر 21 سال فرانسه دعوت شد اریک کانتونا در آن سال توانست جام اروپا زیر 21 سال را دریافت کند. این اولین افتخار ملی اریک کانتونا بود.

اریک کانتونا پس از این قهرمانی به باشگاه المپیک مارسی پیوست، پس از این باشگاه در باشگاه‌ های جیرونیز بوردو و مون پلیه بازی کرد. اریک کانتونا در این باشگاه‌ ها همبازیان حرفه‌ ای و با تجربه‌ ای هم همانند کارلوس والدراما کلمبیایی و لوران بلان داشت.

اریک کانتونا در سال 1992 از باشگاه لیدز یونایتد پیشنهاد همکاری دریافت کرد. اریک کانتونا مدت زیادی در باشگاه لیدز نماند و در ترانسفر نیم فصل به باشگاه بزرگ منچستر یونایتد منتقل شد و مبلغ قرار داد وی 1.2 میلیون پوند بود. منچستر توانست در جام حذفی انگلستان در سال 1994 با 4 گل که 2 گل آنرا اریک کانتونا زده بود چلسی را ببرد. او د رسال 1995 یک گل زیبا هم به ثمر رساند این گل با یک حرکت زیبا به تیم کریستال پالاس زده شد.

فرگوسن درباره این بازیکن ماندگار گفته بود این بازیکن کلیدی ای است برای من و اریک کانتونا را از دست نخواهم داد. در سال 1997 اریک کانتونا، رایان گیگز، دیوید بکهام، گری نویل و پل اسکولز با هم دایره خطرناکی برای حریف ساخته بودند. اریک کانتونا در 181 بازی ای که برای منچستر انجام داد 80 گل به ثمر رسانده‌ است. بالا دادن یقه پیراهن منچستریونایتد از ویژگی‌ های ظاهری منحصر به‌ فرد اریک کانتونا بود به طوری که سال‌ ها بعد ریو فردیناند درباره اریک کانتونا گفت: تنها یک نفر است که حق دارد یقه اش را بالا بزند و او هم اریک کانتوناست.

اریک کانتونا پس از خداحافظی از فوتبال مدتی هم سرمربی جوانان منچستر بود اما آن را رها کرد و به کار های تلویزیونی پرداخت.

اینستاگرام اریک کانتونا

اینستاگرام اریک کانتونا

اریک کانتونا در صفحه اینستاگرام خود 1.2 میلیون دنبال کننده دارد و 280 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید اریک کانتونا

عکس های جدید اریک کانتونا

عکس های جدید اریک کانتونا

عکس های جدید اریک کانتونا

عکس های جدید اریک کانتونا

❤️ 📝 بیوگرافی های پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات