بیوگرافی جابر روزبهانی + بیماری جابر روزبهانی چیست؟

می خواهیم در این مقاله برای شما علاقه مندان به شرط بندی nba اطلاعاتی در مورد جابر روزبهانی و ملاقات او با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور قبلی ایران در دسترس قرار دهیم. جابر روزبهانی ،بسکتبالیست حرفه ای و بلند قامت تیم ملی بسکتبال ایران است که به علت قد بلند و ساختار فیزیکی متفاوتش، همواره مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. برای شناخت بیشتر او با ما همراه باشید.

بیوگرافی جابر روزبهانی

بیوگرافی جابر روزبهانی

جابر روزبهانی، بسکتبالیست با استعداد و توانای کشور در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ در شهر اصفهان متولد شده است. او به سبب قد بلندش مورد توجه بسیاری قرار گرفت و در تیم ملی بسکتبال ایران در پست شماره ی ۵ یعنی سنتر تیم بازی می کند. جابر روزبهانی، از سنین نوجوانی و ۱۴ سالگی بسکتبال را شروع کرد؛ او زمانی که می بایست در تیم نو نهالان بسکتبال کشور بازی می کرد؛ وارد تیم جوانان شد و علاوه بر تیم جوانان در تیم امید ایران نیز حضور داشت.

بیماری جابر روزبهانی چیست؟

جابر روزبهانی، همانند پاول پودولژین دچار مشکل در غده ی هیپوفیز و مبتلا به ژیگانتیسم می باشد؛ معمولا این افراد در بهترین حالت تا دهه ی ۳۰ یا ۴۰ زندگی خود زنده می مانند؛ اما جابر روزبهانی مورد درمان قرار گرفت و غده ی هیپوفیز او برداشته شده است.

تیم هایی که روزبهانی در آنها بازی کرده است؟

جابر روزبهانی در تیم های ذوب آهن اصفهان، صبا باتری، مهرام تهران و نیز فولاد ماهان سپاهان اصفهان حضور داشته است؛ هم چنین او برای ورود به اتحادیه ی ملی بسکتبال آمریکا مدتی در شهر ریچموند واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا اقامت داشت. او هم چنین سابقه ی حضور در تیم ملی امید بسکتبال ایران و تیم ملی بسکتبال ایران را نیز در کارنامه حرفه ای خود دارد.

جابر روزبهانی، در خارج از کشور ایران به سبب تلاش های بسیار او برای پیوستن به اتحادیه ی ملی بسکتبال آمریکا در لیگ NBA در درفت سال ۲۰۰۴ میلادی شناخته شده است؛ اما او هرگز نتوانست به لیگ NBA آمریکا راه یابد.

جابر روزبهانی، در سال ۲۰۰۳ میلادی همراه با تیم ملی امید بسکتبال ایران به جام جهانی فیبا زیر ۱۹ سال در شهر سالونیک یونان رفت؛ او هم چنین به مدت ۴ سال یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران بود و با این تیم به جام جهانی بسکتبال در کشور چین رفت. جابر روزبهانی ،در مسابقات جهانی والیبال جوانان در تسالونیکی حضور داشت، او در این مسابقات توانست به طور میانگین در هر بازی ۱۲ امتیاز کسب کند و ۸ ریباند برای تیمش انجام دهد.

یکی از مسابقات مشهور جابر روزبهانی، پیروزی تیم بسکتبال منتخب آسیا با امتیاز 84 بر 82 در مقابل تیم منتخب پیشکسوتان لیگ NBA آمریکا بود؛ این دیدار با حضور 7500 تماشاگر در سالن ” پوترای” مجموعه ی ورزشی ” بوکیت جمیل” در کشور مالزی برگزار شد. پیش از آغاز این مسابقه، جابر روزبهانی بدون این که پرشی انجام دهد در یک حرکت نمایشی توپ را با دست خود به درون حلقه پرتاب کرد و مورد توجه تماشاگران قرار گرفت؛ او بلند ترین بازیکن مسابقه و هم چنین بلند قامت ترین فرد حاضر در سالن بود.

قد بلند او سبب شد که پس از پایان بازی بیش از بازیکنان دیگر تیم منتخب آسیا مورد توجه تماشاگران قرار بگیرد و بسیاری از افراد برای گرفتن عکس یادگاری دور او جمع شده بودند. مهدی کامرانی، بهترین گارد راس آسیا در مصاحبه ای عنوان کرد که بازیکنانی مثل حامد حدادی و جابر روزبهانی هر ۱۰۰ سال یک بار ظهور می کنند.

آیا جابر روزبهانی ازدواج کرده است؟

آیا جابر روزبهانی ازدواج کرده است؟

یکی از سوالاتی که برای خیلی از شما به وجود می آید، این است که آیا جابر ازدواج کرده است؟ بهتر است بدانید جابر با توجه به این که زندگی شخصی‌ خود را از حرفه‌ اش جدا نگه داشته است و تا به اکنون در مورد زندگی شخصی خود با مخاطبان و طرفدارانش صحبتی نکرده است. از این رو اطلاعات دقیق و کاملی در این باره در دسترس نمی‌ باشد. اما با این حال برخی از منابع خبری در رابطه با زندگی شخصی او بیان کرده اند که جابر تا به اکنون ازدواج نکرده است و در حال حاضر مجرد می‌ باشد.

این بازیکن معروف چه افتخاراتی کسب کرده است؟

جابر با قد 2 متر و 24 سانتی‌ متر از سال 2002 تا 2015 به عنوان بسکتبالیست مشغول به فعالیت بوده است. حال بهتر است بدانید او در این دوران در تیم‌ های مختلفی به بازی پرداخته و افتخارات و دستاورد های متعددی را نیز در کارنامه حرفه‌ ای اش به ثبت رسانده است.

هم چنین او به مدت 4 سال در تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان بازیکن بالا رتبه بوده‌ است و با این تیم به جام بسکتبال 2003 چین رفت. حال اگر تمایل دارید تا اطلاعات دقیقی در رابطه با این که جابر در طول دوران حرفه‌ ای اش چه افتخاراتی را کسب کرده است بدست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به ویکی پدیای این بسکتبالیست مراجعه نمایید.

جابر روزبهانی و حامد حدادی

جابر روزبهانی و حامد حدادی

جابر روزبهانی بازیکن برجسته ی تیم ملی بسکتبال ایران با قد ۲/۲۴ سانتی متری برای حضور ثابت در پست شماره ی ۵ تیم ملی بسکتبال ایران، با حامد حدادی لژیونر ایرانی به رقابت می پردازد. جابر روزبهانی در رابطه با این موضوع می گوید که هیچ دغدغه ای برای این رقابت ندارد و خیلی خوشحال است که در کنار بازیکن بزرگی هم چون حامد حدادی قرار می گیرد؛ او می گوید رقابت با حامد حدادی به او انگیزه می دهد.

جابر روزبهانی و علی دایی

علی دایی یکی از فوتبالیست های ایرانی که در حال حاضر بازیکن بازنشسته و مربی فوتبال اهل ایران است. در حال حاضر یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین سلبریتی های ایران به شمار می رود. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید مدت‌ ها قبل جابر روزبهانی در کنار علی دایی عکسی را به یادگار گرفت و این عکس را در صفحه شخصی خود منتشر کرد که این عکس از بازدید بسیار بالایی برخوردار شد و در اینترنت هم از تعداد دانلود زیادی برخوردار شد.

اینستاگرام جابر روزبهانی

به نظر می رسد؛ با توجه به شایعاتی که در ارتباط با بیماریجابر وجود دارد، در حال حاضر این بسکتبالیست حرفه ای کشور در اینستاگرام هیچ صفحه ای به نام خود ندارد.

 قد جابر روزبهانی

جابر روزبهانی، بلند قامت ترین بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران در تاریخ این تیم می باشد؛ او دارای قد ۷ فوت و ۴ اینچ یا به عبارتی ۲/۲۴ سانتی متری می باشد که می تواند به راحتی بدون این که بر روی پاهایش بلند شود، توپ بسکتبال را از حلقه رد کند. او در جواب به این سوال که قد بلندش تا چه اندازه در موفقیت او در بسکتبال تاثیر داشته است، می گوید بله تاثیر داشته اما نه خیلی زیاد.

فاصله ی دو دست او از هم، ۲۴۰ سانتی متر است، او یک بلاک کننده ی عالی با قدرت پرتاب توپ بسیار خوب است؛ به طوری که می تواند تنها با دراز کردن دست هایش بدون اینکه بپرد توپ را از حلقه ی بسکتبال رد کند. جابر روزبهانی، با داشتن قد ۲/۲۴ سانتی متری زمانی که روی نوک پنجه ی پاهایش می ایستد می تواند به راحتی در حلقه دانك بزند.

 قد جابر روزبهانی

جابر روزبهانی کجاست؟

جابر روزبهانی در یکی از مصاحبه هایش می گوید: دو سالی است که در آکادمی هیئت اصفهان به طور اختصاصی با بازیکن های پست سنتر از سنین ۶ تا ۱۴ سال کار می کند، او معتقد است که یک بازیکن خوب در پست سنتر، باید حرکات پای خوبی داشته باشد. جابر روزبهانی در این مصاحبه اش عنوان کرد که اگرچه از آموزش بسکتبال به نوجوانان لذت میبرد اما علاقه ای به مربی گری بسکتبال به شکل حرفه ای ندارد و با توجه به این که در اصفهان زندگی می کند، به فکر احداث یک باغ رستوران در شهر اصفهان است.

درآمد جابر روزبهانی

درآمد جابر روزبهانی

خیلی از افراد تمایل دارند تا در رابطه با میزان درآمد این بازیکن بسکتبال اطلاعات بیشتری را به دست آورند. در این باره بهتر است بدانید که جابر در دوران فعالیتش به عنوان 10 بازیکن برتر بسکتبال شناخته می‌ شد و از دستمزد بسیار بالایی برخوردار بوده است. البته ناگفته نماند که در رابطه با میزان درآمد این بازیکن بسکتبال اطلاعات دقیقی در دسترس نمی‌ باشد، چرا که او تا به اکنون در این باره در هیچ کدام از مصاحبه‌ های خود صحبتی نکرده است.

سوالات متداول

  1. جابر روزبهانی در کدام تیم های ایران حضور داشت؟

    جابر در تیم های نفت آبادان، ذوب آهن اصفهان، مهرام تهران و هم چنین ماهان سپاهان اصفهان بازی کرده است.

  2. ماجرای جابر روزبهانی و حامد حدادی چه بود؟

    روزبهانی و حامد حدادی برای حضور ثابت در پست شماره ی پنج یعنی پست سنتر تیم ملی بسکتبال ایران با یکدیگر رقابت می کردند.

  3. قد جابر روزبهانی چقدر است؟

    قد جابر به اندازه ی ۷ فوت و ۴ اینچ یا به عبارتی به اندازه ی ۲/۲۴ سانتی متر است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات