بیوگرافی رایان گیگز Ryan Giggs

این پست درباره بیوگرافی رایان گیگز Ryan Giggs است. رایان چوزف ویلسون گیگز متولد 29 نوامبر 1973 مربی و فوتبالیست پیشین ولزی است که به عنوان پر افتخار ترین فوتبالیست تاریخ بریتانیا شناخته می‌ شود. از رایان گیگز به عنوان یکی از برترین بازیکنان تاریخ منچستریونایتد و یکی از برترین وینگر های زمانه خود و حتی تاریخ یاد می شود‌. با ادامه این پست با سایت همراه باشید.

رایان گیگز کیست؟

رایان گیگز کیست؟

رایان گیگز در تمام دوران بازی خود در منچستر یونایتد بود و رکورد بیش‌ترین بازی را با 632 بازی برای یونایتد دارد. رایان گیگز همچنین با 264 پاس گل، بهترین پاسور تاریخ این باشگاه است. گیگز در طی سال‌ های حضورش در تیم اصلی منچستر یونایتد توانسته‌ است به 13 عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس، 2 عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، 4 عنوان قهرمانی جام حذفی انگلیس، 4 عنوان قهرمانی جام اتحادیه، 1 عنوان قهرمانی سوپر کاپ اروپا، 1 عنوان قهرمانی جام بین قاره‌ای، 1 عنوان‌ قهرمانی جام باشگاه‌ های جهان، و 10 عنوان قهرمانی سوپرکاپ انگلیس دست یابد.

رایان گیگز با 34 جام رسمی، یکی از 10 بازیکن پرافتخار برتر تاریخ فوتبال است. در نظرسنجی اینترنتی سایت اتحادیه فوتبال انگلیس که به مناسبت بیستمین سال برگزاری لیگ برتر انگلیس در سال 2012 برگزار شد، رایان گیگز به عنوان بهترین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس انتخاب شد.

رایان گیگز پس از برکناری دیوید مویس در آوریل 2014 به صورت موقت هدایت و سرمربیگری منچستر یونایتد را در 4 بازی پایانی لیگ برتر به عهده گرفت.

گیگز سر انجام در پایان فصل 2013 و 2014 و هم‌ زمان با اعلام سرمربیگری لوئیس فن خال در منچستر یونایتد با نوشتن نامه‌ ای به‌طور رسمی خداحافظی‌ اش از میدان‌ های فوتبال را اعلام کرد و به عنوان دستیار سرمربی به فعالیتش در باشگاه ادامه داد.

پس از جدایی سرمربی هلندی، بسیاری به گیگز پیشنهاد دادند که جانشین لوئیس فن خال شود اما سرانجام با آمدن ژوزه مورینیو، گیگز این باشگاه را ترک کرد.

اینستاگرام رایان گیگز

اینستاگرام رایان گیگز

رایان گیگز در صفحه اینستاگرام خود 36 هزار دنبال کننده دارد و 198 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید رایان گیگز

عکس های جدید رایان گیگز

عکس های جدید رایان گیگز

عکس های جدید رایان گیگز

عکس های جدید رایان گیگز

❤️ 📝 بیوگرافی های پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات