بیوگرافی زیکو Zico

این پست درباره بیوگرافی زیکو Zico است. زیکو متولد 3 مارس 1953 در ریو دو ژانیرو بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل برزیل است. همچنین زیکو یکی از بهترین و تکنیکی ترین بازیکنان تاریخ دنیا است ودرپست خود ازبزرگ ترین هافبک های تاریخ فوتبال قرار می گیرد. دوری او از فوتبال اروپا وقهرمان نشدن در جام جهانی 1982 باعث شد تا به استحقاق واقعی خود نرسد. با ادامه این پست با سایت همراه باشید.

زیکو کیست؟

زیکو کیست؟

آرتور آنتونیوس کوئیمبرا مشهور به زیکو در تاریخ سوم مارس 1953 در شهر ریو دو ژانیرو واقع در برزیل متولد شد. زیکو که به پله‌ سفید هم معروف است یکی از دوست‌ داشتنی‌ ترین بازیکنان فوتبال برزیل در دهه 1970 و 1980 بود.

زیکو در 88 بازی برای تیم ملی این کشور، 66 گل وارد دروازه حریفان کرد. وی از سال ۱۹۷۱ تا 1983 و از 1985 تا 1989 در باشگاه فلامینگو در ریو دو ژانیرو بازی می‌کرد. در این بین در ایتالیا هم با تیم اودینزه کالچو قرار داد داشت. وی هم مانند پله، در باشگاه و نیز تیم ملی، پیراهن اسطوره‌ای شماره 10 را به تن می‌ کرد. ویژگی زیکو ضربات آزادی بود که از فاصله 18 تا 30 متری می‌ زد.

زیکو  تا امروز هم یکی از بهترین کاشته‌ زن‌ های دنیاست. زیکو از سوی پله در فیفا 100 قرار گرفت، فهرستی شامل 125 بازیکن فوتبال برتر دنیا که هنوز در قید حیات هستند.

اینستاگرام زیکو

اینستاگرام زیکو

زیکو در صفحه اینستاگرام خود 3.8 میلیون دنبال کننده دارد و 3786 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید زیکو

عکس های جدید زیکو

عکس های جدید زیکو

عکس های جدید زیکو

عکس های جدید زیکو

❤️ 📝 بیوگرافی های پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات