بیوگرافی پلاتینی Michel Platini

این پست درباره بیوگرافی پلاتینی Michel Platini است. میشل فرانسوا پلاتینی بازیکن اسبق فوتبال اهل فرانسه است که در پست هافبک بازی می‌ کرد. پلاتینی رئیس سابق یوفا بوده است. از پلاتینی با 356 گل به همراه زین الدین زیدان، دیگو آرماندو مارادونا، پله، یوهان کرایف و آلفردو دی استفانو به عنوان بزرگ‌ ترین بازیکنان قرن بیستم میلادی نام برده می‌ شود. با ادامه این پست با سایت همراه باشید.

پلاتینی کیست؟

پلاتینی کیست؟

پلاتینی سه بار متوالی از سوی مجله فرانس فوتبال به عنوان بهترین بازیکن جایزه توپ طلا در یوونتوس انتخاب‌ شد. پلاتینی روز 27 ژانویه سال 2007 میلادی به عنوان رئیس یوفا، جانشین جوهانسون شد. پلاتینی یکی از بزرگترین و نامدارترین بازیکنان تاریخ فوتبال شمرده می شود که روزگاری با تکنیک بی نظیر،گلزنی های متعدد و بازی‌ سازی های بی وصفش برای تیم یوونتوس وتیم فرانسه توانست سه بار پی در پی توپ طلای اروپا را کسب کند.

پلاتینی  همچنین 72 بازی ملی برای تیم ملی فوتبال فرانسه انجام داده‌ است و 41 گل نیز به ثمر رسانده‌ است. پلاتینی با یوونتوس به افتخارات زیادی از جمله سوپرکاپ اروپا و سری آ ایتالیا و جام در جام اروپا و سوپر کاپ ایتالیا و قهرمانی اروپا نسخهٔ سابق _ لیگ قهرمانان اروپا _ و جام بین قاره‌ ای دست‌ یافت.

پلاتینی در ایتالیا با یوونتوس سه بار متوالی آقای گل سری آ و سه بار متوالی برنده عنوان توپ طلا شد. پلاتینی در زمان خود یکی از بهترین کاشته زنان جهان بود.

اینستاگرام پلاتینی

اینستاگرام پلاتینی

پلاتینی در صفحه اینستاگرام خود 440 هزار دنبال کننده دارد و 4 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید پلاتینی

عکس های جدید پلاتینی

عکس های جدید پلاتینی

عکس های جدید پلاتینی

عکس های جدید پلاتینی

❤️ 📝 بیوگرافی های پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات