بیوگرافی پوشکاش Ferenc Puskas

این پست درباره بیوگرافی پوشکاش Ferenc Puskas است. فرانس پوشکاش یا فِرِنتس پوشکاش متولد 2 آوریل 1927 – درگذشتهٔ 17 نوامبر 2006 بازیکن و مربی فوتبال اهل مجارستان بود. فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال پوشکاش را به عنوان بهترین گلزن قرن بیستم انتخاب کرده‌است. پوشکاش همچنین از طرف مجله ورلد ساکر، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال، انتخاب شده‌ است. نام وی در فهرست فیفا 100 توسط پله گنجانده شده‌است. با ادامه این پست با سایت همراه باشید.

پوشکاش کیست؟

پوشکاش کیست؟

پدر پوشکاش، بازیکن حرفه‌ ای فوتبال و مربی باشگاه کیش‌پشت بود و علاقه‌ مندی به فوتبال را به فرزندش نیز منتقل نمود. پوشکاش در سن 16 سالگی به این باشگاه پیوست و در جایگاه مهاجم به بازی پرداخت.

2 سال پس از آن پوشکاش اولین بازی ملی‌ اش را روز 20 اوت 1945 برابر اتریش برگزار و با به ثمر رساندن یک گل نقش مؤثری در پیروزی 5 بر 2 بر اتریش ایفا کرد. در سال 1949 وزارت دفاع مجارستان، سرپرستی و حمایت از باشگاه کیش‌پشت را به عهده گرفت و از آن به بعد، نام این تیم به هونوِد تغییر پیدا کرد و در گروه با توجه به درجه نظامی اش به پوشکاش لقب سرگرد تیزرو  دادند.

در باشگاه هونوِد در بین سال های ‎1949–1955 پوشکاش توانست پنج عنوان قهرمانی کسب کند و در سال 1948 او گلزن برتر اروپا بود. در تاریخ فوتبال به ویژه پوشکاش را با توانایی در مهار توپ، چابکی و قدرتی که می‌ توانست در زمین بازی کند می‌ شناسند.

پوشکاش با تسیبور، کوچیش، بوژیک، هیدگ‌کوتی و سایر بازیکنان، تیمی شکست‌ ناپذیر به نام تیم طلایی تشکیل داده‌ بودند.

بین سال های ‎1950–1956 آن ها موفق شدند در بازی‌ های ملی و رسمی با 43 برد، 7 تساوی و 1 باخت پیروزی برجسته‌ ای را در دیدا رهای ملی به خود اختصاص دهند. در مجموع در 84 بازی ملی، پوشکاش توانست 84 گل به ثمر رساند.

اینستاگرام پوشکاش

اینستاگرام پوشکاش

پوشکاش در صفحه اینستاگرام خود 2561 هزار دنبال کننده دارد و 98 پست منتشر کرده است.

عکس های پوشکاش

عکس های پوشکاش

عکس های پوشکاش

عکس های پوشکاش

عکس های پوشکاش

 

❤️ 📝 بیوگرافی های پیشنهادی

😍 چقدر خوشت اومد !

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات