دیویس کاپ به چه تورنمنتی گفته می شود؟ + فینال دیویس کاپ بین چه افرادی بود؟

دیویس کاپ یا همان جام دیویس جز مهم ترین تورنمنت های تنیس است. این مسابقات هر ساله توسط فدراسیون بین المللی تنیس برگزار می شود. همچنین این مسابقات فقط در بین آقایان برگزار می شود، برنده این تورنمنت از طرف جام جهانی انتخاب می شود و تیم برنده لقب قهرمان جهان را دریافت می کند.

برای شروع شرط بندی تنیس روی این تورنمنت تنها کافیست بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.

دیویس کاپ به چه تورنمنتی گفته می شود؟

دیویس کاپ به چه تورنمنتی گفته می شود؟

این تورنمنت ۱۲۱ سال پیش توسط دوایت اف دیویس بنیان گذاری شد. این تورنمنت هر ساله توسط فدراسیون بین المللی تنیس برگزار می شود و برنده این تورنمنت از طرف جام جهانی برگزار می شود و تیم برنده لقب قهرمان جهان را دریافت می کند.

فینال دیویس کاپ بین چه افرادی بود؟

فینال این تورنمنت بین دو نفر یا دو گروه دو نفره تنیسور برگزار می شود و از میان آن دو تیم برنده به جام دیویس دست پیدا می کند و قهرمان جام جهانی می شود.

در دیویس کاپ چه کشورهایی شرکت دارند؟

در دیویس کاپ چه کشورهایی شرکت دارند؟

دیویس کاپ مهم‌ ترین تورنمنت تنیس تیمی بین‌ المللی مردان جهان می باشد که به صورت سالانه برگزار می‌ شود. این تورنومنت توسط فدراسیون بین‌ المللی تنیس برگزار می‌ شود. این تورنومنت از سوی برگزار کنندگان آن (جام جهانی تنیس) خوانده می‌ شود و تیم قهرمان لقب قهرمان جهان را از آن خود می کند.

حال این موضوع را هم باید افزود که گروه اصلی که گروه جهانی نام دارد از 16 تیم تشکیل شده‌ است که سالانه برای کسب جام رقابت می‌ کنند. سایر تیم‌ ها در سه منطقه آمریکا، آسیا-اقیانوسیه و هم چنین اروپا- آفریقا قرار می‌ گیرند که هر یک در 4 گروه تشکیل می‌ شود و قهرمانان هر گروه به گروه بالاتر صعود می‌ کند. بهتر است بدانید که (ITF) کشورهای میزبان را مشخص و مسابقات را مستقیماً هماهنگ می‌ کند.

دیویس کاپ قوانین خاصی دارد؟

در سال اخیر قوانین جدیدی به این تورنمنت اضافه شد که در این قوانین تعداد بازی ها پنجاه درصد کاهش یافت و بجای روزانه ۶ بازی ۳ بازی برگزار می شود. این کار از هزینه های اضافی که خرج می شد جلوگیری کرد؛ همچنین امکان استفاده از بازیکنان خارجی و همچنین به کارگیری یک بازیکن جوان اجباری است.

دیویس کاپ هر چند وقت یکبار برگزار می شود؟

این تورنمنت هر ساله در هفتم آوریل توسط وایبک ماچین برگزار می شود. شرکت کنندگان زیادی در این تورنمنت شرکت می کنند.

قهرمان آخرین دوره دیویس کاپ که بود؟

آخرین قهرمانی این تورنمنت توسط روسیه کسب شد و توانست در سال ۲۰۲۱ با شکست دادن کرواسی این کاپ را به نام خود ثبت کند.

جایزه این تورنمنت چیست؟

جایزه این تورنمنت چیست؟

این تورنمنت از سوی جام جهانی تنیس برگزار می شود و تیم قهرمان لقب قهرمان جهان را دریافت می کند. یک کاپ نیز به عنوان جایزه به برنده داده می شود.

آخرین دوره این تورنمنت در کدام کشور برگزار شد؟

آخرین دوره این مسابقات در کشور روسیه برگزار شد که کرواسی مقابل این کشور قرار گرفت و روسیه توانست قهرمان این جام شود.

این تورنمنت برای زنان تنیسور هم برگزار می شود؟

این تورنمنت برای بانوان نیز برگزار می شود اما با نام فدکاپ شناخته می شود و تفاوت زیادی با دیویس کاپ ندارد.

آیا در دیویس کاپ تنیسورهای ایرانی هم حضور دارد؟

در ابتدا بهتر است بدانید مسابقات دیویس کاپ که برگزارکننده های آن یعنی فدراسیون بین المللی تنیس ITF از آن به جام جهانی تنیس هم نام می برند، مهم ترین رویداد بین المللی تنیس در سطح ملی می باشد. حال این موضوع را هم باید افزود که این رقابت‌ ها که از سوم مرداد ماه به میزبانی سریلانکا برگزار شد، تیم ملی کشورمان هم در این رقابت ها به مصاف حریفان خود رفت و در این رقابت ها حضور داشت.

محمدرضا توکلی شش ورزشکار را به اردوی تیم ملی فراخواند. حمیدرضا نداف، حسام یزدی، امیرحسین بادی، علی یزدانی، سامیار الیاسی و سینا مقیمی نفرات دعوت شده به اردو بوده اند. هم چنین ناگفته نماند که تیم هایی همچون: تیم‌ های عربستان، اردن، اقیانوسیه، سریلانکا، ویتنام، مالزی و کامبوج نیز به همراه ایران در این رویداد حضور داشته اند.

دیویس کاپ یا ویبملدون مهم تر است؟

در ابتدا بهتر است بدانید مسابقات تنیس ویمبلدون مهم ترین رویداد از چهار بزرگ ورزش تنیس است که هر سال از ماه ژوئن تا اولین تعطیلات آخر هفته ماه ژوئیه در لندن برگزار می‌ شود. حال برای خیلی از افراد سوالی که به وجود می آید، این است که دیویس کاپ یا ویبملدون مهم تر است، در این باره بیان شده است که از نظر مقامات، جام دیویس بسیار مهم تر از ویبملدون می باشد.

تفاوت فد کاپ و جام دیویس چیست؟

تفاوت فد کاپ و جام دیویس چیست؟

دیویس کاپ بزرگ ترین و معروف ترین رقابت تیمی بین المللی سالانه در ورزش تنیس است که با حضور 155 کشور در سال 2023 رکورد دار شد. حال معادل رقابت‌ های دیویس کاپ در بخش زنان مسابقات (فد کاپ) است که از سال 1963 آغاز به کار کرد و با قوانینی کم و بیش یکسان زیر نظر فدراسیون جهانی تنیس برگزار می‌ شود. بهتر است بدانید که این مسابقات سال 2020 به افتخار اسطوره آمریکایی تنیس زنان به مسابقات (بیلی جین کینگ کاپ) تغییر نام داد.

بعد از تغییر در فرمت برگزاری مسابقات دیویس در گروه جهانی، مسابقات فد کاپ نیز از سال 2020 با فرمتی جدید برگزار می‌ شود با این تفاوت که به جای هجده تیم، دوازده تیم در مسابقات نهایی آن شرکت می‌ کنند.

سوالات متداول

 1. دیویس کاپ به چه تورنمنتی گفته می شود؟

  دیویس کاپ یا همان جام دیویس هر ساله توسط فدراسیون بین المللی تنیس و بین آقایان برگزار می شود. قدمت این مسابقه به بیش از 121 سال قبل باز می گردد.

 2. جایزه این تورنمنت چیست؟

  این تورنمنت از سوی جام جهانی تنیس برگزار می شود و تیم قهرمان لقب قهرمان جهان را دریافت می کند.

 3. این تورنمنت برای بانوان نیز برگزار می شود؟

  این تورنمنت برای بانوان نیز برگزار می شود اما با نام فدکاپ شناخته می شود و تفاوت زیادی با دیویس کاپ ندارد.

 4. قهرمان آخرین دوره این تورنمنت چه تیمی است؟

  آخرین قهرمانی این تورنمنت توسط روسیه کسب شد و توانست در سال ۲۰۲۱ با شکست دادن کرواسی این کاپ را به نام خود ثبت کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات